Bonenmonsters vrij van CFF
Nieuwe EU-regelgeving
Vanaf 23 april 2026 is voor import van diverse bonenzaden nieuwe EU-regelgeving van kracht over Cff: het wordt verplicht om zaad voorafgaand aan export naar de EU te toetsen. Dat staat in Verordening (EU) 2025/1316.
Zaad van binnen de EU hoeft niet aan deze toetseis te voldoen, omdat de EU formeel vrij is van Cff. Er geldt wel een plantenpaspoortplicht, maar het plantenpaspoort garandeert niet automatisch dat het zaad getoetst is.
We willen geen enkel risico nemen
We willen zeker weten dat al het materiaal dat in onze proeven wordt opgenomen, vrij is van Cff. We vragen daarom om een verklaring dat het zaad vrij is van Cff.
Bevestiging op monsterzakje
Vermeld bij voorkeur de bevestiging op het monsterzakje, maar u mag deze ook los toevoegen. Dan heeft Naktuinbouw daarmee de garantie dat het materiaal vrij is van Cff.
Voor geïmporteerd zaad vanuit landen buiten de EU accepteren we de bevestiging bij de bonenmonsters op het fytosanitair certificaat dat is afgegeven door het derde land.
Heeft u hier nog vragen over?
We beantwoorden graag uw vraag.
Bekijk ook
Nieuwsbericht
Kennispodium 5 november
Naktuinbouw organiseert een kennispodium op donderdagmiddag 5 november. Het thema van deze editie is: Wie bezit de rassen van de toekomst? Het octrooilandschap voor plantenkenmerken verandert. Wat is de impact op innovatie in de veredelingssector? Noteer de datum alvast in uw agenda.
Nieuwsbericht
Gazette van de Raad voor plantenrassen september 2026
De Gazette is het publicatieblad van de overheid. Iedere maand wordt de nieuwe Gazette gepubliceerd.
Nieuwsbericht
Herregistratie 2026
Dit jaar kunt u herregistratie aanvragen voor de groente- en landbouwrassen die in 2018 zijn toegelaten in het Nederlands Rassenregister. Dit geldt ook voor alle groenterassen die in 1993 tot en met 2003 zijn geregistreerd.