Nieuwe versie TQ meloen

Op 30 september 2024 wordt een nieuwe versie van de technische vragenlijst voor meloen (Cucumis melo) gepubliceerd.

Nieuwe versie TQ meloen

Bij sommige resistenties is in het antwoord de keuze “niet getest” toegevoegd. De wijzigingen kunnen gevolgen hebben voor aanvragen die al in uw dashboard klaar staan om ingediend te worden. Ingevulde informatie kan komen te vervallen.

Daarom vragen wij u aanvragen die klaar staan vóór 30-09-204 te ondertekenen en te verzenden.

Het is wel mogelijk om deze aanvragen op een later tijdstip te ondertekenen en in te dienen, maar dan is er een kans dat sommige vragen opnieuw moeten worden ingevuld.

Voor vragen kunt u contact opnemen met Teamsupport@rasraad.nl

Bekijk ook

Stuur bevestiging mee dat bonenmonsters vrij zijn van Cff.

Nieuwsbericht

Stuur bevestiging mee dat bonenmonsters vrij zijn van Cff.

Nieuwe EU-regelgeving

Vanaf 23 april 2026 is voor import van diverse bonenzaden nieuwe EU-regelgeving van kracht over Cff: het wordt verplicht om zaad voorafgaand aan export naar de EU te toetsen. Dat staat in Verordening (EU) 2025/1316.

Zaad van binnen de EU hoeft niet aan deze toetseis te voldoen, omdat de EU formeel vrij is van Cff. Er geldt wel een plantenpaspoortplicht, maar het plantenpaspoort garandeert niet automatisch dat het zaad getoetst is.

We willen geen enkel risico nemen

We willen zeker weten dat al het materiaal dat in onze proeven wordt opgenomen, vrij is van Cff. We vragen daarom om een verklaring dat het zaad vrij is van Cff.

Bevestiging op monsterzakje

Vermeld bij voorkeur de bevestiging op het monsterzakje, maar u mag deze ook los toevoegen. Dan heeft Naktuinbouw daarmee de garantie dat het materiaal vrij is van Cff.

Voor geïmporteerd zaad vanuit landen buiten de EU accepteren we de bevestiging bij de bonenmonsters op het fytosanitair certificaat dat is afgegeven door het derde land.

Heeft u hier nog vragen over?

We beantwoorden graag uw vraag.

Lees meer
Foto's meesturen bij een aanmelding van een groenteras

Nieuwsbericht

Foto's meesturen bij een aanmelding van een groenteras

Voor het aanvragen van toelating en/of kwekersrecht voor een groenteras moet een Technische Vragenlijst (TQ) worden ingediend. De Raad voor plantenrassen volgt hiervoor zoveel mogelijk de TQ van het CPVO, zodat de vragen overeenkomen.

Lees meer
Gazette van de Raad voor plantenrassen maart 2026

Nieuwsbericht

Gazette van de Raad voor plantenrassen maart 2026

De Gazette is het publicatieblad van de overheid. Iedere maand wordt de nieuwe Gazette gepubliceerd.

Lees meer