Wijzigingen rapportage resistenties in DUS-rasbeschrijvingen
Wijzigingen in de rapportage van resistenties in DUS-rasbeschrijvingen
Resistentiekenmerken die niet zijn opgenomen in de CPVO-protocollen (noch in de UPOV-richtlijnen, noch in de nationale richtlijnen) en die niet als additioneel kenmerk zijn ingediend, worden niet meer vermeld in officiële rasbeschrijvingen, ook niet onder punt 16 (Extra informatie).
Het gaat hier om resistenties die door de aanvrager zijn aangegeven als extra informatie (bijvoorbeeld op de TQ). Deze wijziging is aangekondigd en aangenomen door het CPVO tijdens de CPVO Meeting of Examination Offices (MEO) in december 2024. Het desbetreffende document in het CPVO Vademecum wordt aangepast. Per 1 januari 2025 zullen de resistentieclaims van dergelijke ziektes niet meer worden toegevoegd aan officiële rasbeschrijvingen.
Wij ontvangen nog steeds graag deze relevante informatie op de TQ’s voor de volledigheid van onze database (en voor eventuele latere wijzigingen in protocollen of de procedure voor additionele kenmerken).
Bekijk ook
Nieuwsbericht
Reminder tenderverzoek methodiekenprojecten 2026
De Raad voor plantenrassen herinnert u graag aan het volgende:
Nieuwsbericht
Gazette van de Raad voor plantenrassen oktober 2025
De Gazette is het publicatieblad van de overheid. Iedere maand wordt de nieuwe Gazette gepubliceerd.
Nieuwsbericht
Tarieven 2026
De tarieven van de Raad voor plantenrassen worden jaarlijks door de Minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur vastgesteld. De tariefvoorstellen komen van Naktuinbouw en de Raad voor plantenrassen gezamenlijk. Bijgaand bericht gaat over de voorgestelde aanvraagtarieven voor kwekersrecht en toelating en DUS-onderzoek voor 2026.
Indexering tarieven t.o.v. 2025
- Gemiddelde indexatie: 6% verhoging op alle tarieven van 2025.
Onderbouwing van de indexering
Naktuinbouw past jaarlijks de loon- en personeelskosten aan op basis van het gemiddelde van drie cao’s binnen de sector: Open Teelten, Glastuinbouw en Tuinzaden.
Voor 2026 wordt uitgegaan van een loonindexatie van 5%, mede op basis van recente cao-ontwikkelingen.
Daarnaast worden periodieke schaalverhogingen meegenomen, waardoor de totale stijging van de loonkosten uitkomt op 6%.
Deze aanpassing zorgt ervoor dat Naktuinbouw marktconform blijft en de personeelskosten op een transparante en verantwoorde wijze worden beheerd.
Online aanvraagtarief, ook in 2026 voor alle sectoren gelijk
- Nieuw tariefvoorstel: eenzelfde online aanvraagtarief van € 354,- voor alle sectoren omdat nagenoeg alle nationale aanvragen online worden ingediend.